Zájezd zaměstnanců ACO Přibyslav do centrály v Rendsburgu

Majitel ACO, pan Hans-Julius Ahlmann a jeho rodina si dlouholeté práce přibyslavských kolegů velice váží, a i to bylo důvodem pozvání našich zaměstnanců na výlet do centrály v Rendsburgu. Tímto gestem chtěli poděkovat alespoň části zaměstnanců za jejich skvělou práci a loajalitu.

Více než čtyři desítky zaměstnanců napříč všemi středisky se 20. září vydaly na dvanáctihodinovou cestu do německé centrály ACO v Rendsburgu.

Přesně dle plánu jsme v 17 hodin dorazili do místa určení – přímořského letoviska Eckerförde, kde jsme byli ubytovaní. Pokoje s výhledy na moře uchvátily snad každého. Pár odvážlivců se dokonce vydalo hned po příjezdu do moře. Venkovní teplota byla krásných 24 °C.

Před sedmou hodinou nás vyzvednul Francesco Vitale (ředitel ACO Tiefbau). Představil nám historii i současnost městečka Eckerförde a po poutavém vyprávění nás vybídl ke krátké procházce směrem k restauraci Segelclub. Večer jsme se procházkou vrátili zpátky na hotel a sbírali síly na další den.

Vstali jsme všichni brzy, courali jsme se po pobřeží, užívali si hotelové snídaně a někteří z nás se opět vrhli do chladné vody. Teplota vzduchu během noci klesla na 15 °C a podle předpovědi počasí se neměla zvýšit ani o píď. O půl deváté jsme vyrazili směr Rendsburg, kde nás čekala prohlídka hlavního sídla ACO. Po krátké prezentaci majitele firmy o historii a vývoji ACO jsme si prošli administrativní prostory a showroom. Poté jsme se rozdělili do třech skupin a postupně nás čekala prohlídka výrobních i skladových prostor s podrobným výkladem. Kolem druhé hodiny jsme usedli k obědu v ACO restauraci Carls Hutte.

Po obědě přišel zlatý hřeb programu – výstava NORD ART. Kvůli nepřízni počasí jsme venkovní expozice proběhli jen velmi letmo a přesunuli se do obrovských výstavních hal, kde by člověk mohl strávit celý den.

Výlet jsme zakončili společnou večeří s manželi Ahlmannovými v Alte Meierei.

V sobotu ráno jsme se po snídani opět vydali na půldenní náročnou cestu směrem k domovu.