Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


ACO Přibyslav

Přibyslavská ACO Industries je největší výrobní závod ve skupině a zároveň je jedním z největších výrobních podniků na Vysočině s tradicí od roku 1993. Vznikají tu hlavně profesionální nerezové odvodňovací systémy, které slouží například v průmyslových budovách nebo odvodňují venkovní zpevněné plochy. Vedle samotné výroby je pro nás stále důležitější vývoj. Pracujeme na unikátních projektech od prvotních návrhů až po jejich realizaci. Proto v našem vybavení firmy nechybí moderní technologie a zaměstnancům umožňujeme, aby se stali skutečnými experty ve svém oboru.

Zejména v posledních letech přibyslavský závod v inovacích a vývoji pokročil a stal se kompetenčním centrem firmy. Sídlí tu Strategická obchodní oblast ACO pro vnitřní odvodnění budov. Pracovníci z produktového managementu, marketingu a dalších oddělení jsou tak zapojeni do práce mezinárodních týmů, vyvíjejí a následně zavádějí do výroby nové produktové řady, připravují pro ně širokou prodejní i marketingovou podporu. Už dávno nejde o jen výrobu jako takovou.

Do dalšího vývoje produktů a inovací se promítají nové technologie. Podstatou vyvíjených řešení vždy byla a i nadále zůstává voda. Zejména v poslední době je její ochrana stále naléhavější, a tak naši experti hledají moderní řešení, která k ochraně vody přispívají.

Volné pozice

HygieneFirst

V potravinářském průmyslu má odvodňovací systém zásadní vliv na celkovou hygienu a bezpečnost provozu. ACO odvodnění splňuje nejpřísnější hygienické požadavky tak, aby bylo zabráněno kontaminaci škodlivými bakteriemi a potraviny byly zpracovány v bezpečném prostředí.

Více informací

Nabídka kapacit povrchových úprav

Kvalitní povrchové úpravy mají zásadní význam pro dlouhou životnost výrobků vystavených agresivním vlivům prostředí, ovlivňují vzhled a přímo se podílí na hygienických vlastnostech produktu.

Naše technologie zahrnují:

 • Moření a pasivace nerezové oceli
 • Elektrochemické leštění nerezové oceli
 • Tryskání nerezové oceli
 • Žárové zinkování

Jsme držitelem certifikátu, který nám umožňuje poskytovat služby i pro jaderné programy významných nadnárodních společností.

Martin Mokrý


Radek Wasserbauer

Pavel Krábek

Vedoucí povrchových úprav

Mořírna - mistr

Zinkovna - mistr

+420 724 011 753


+420 724 011 726

+420 605 208 422

Moření a pasivace se používá na ošetření povrch nerezových ocelí tř. 17, především austenitické oceli 17 240 – 17 353. Výsledky moření jsou v souladu s nejvyššími požadavky na tento proces.

Mořit můžeme:

 • plechy
 • trubky
 • profily
 • drobné součásti
 • nerezové svařence
 • svařené a tvarované potrubí
 • odlitky

Typy moření

Moření ponorem
Moření postřikem
Pasivace

Technické možnosti zařízení
Délka (m)Šířku (m)Výšku (m)
Ponorové moření6.52.01.8
Moření postřikem10.03.03.0

Poznámky:

 • Rozměry mořeného materiálu jsou limitovány rozměry mořících van a postřikového boxu.
 • Hmotnost materiálu do 1 vsázky při moření je maximálně 4000 kg.

Elektrochemické leštění je založeno na anodickém rozpouštění povrchu nerezového materiálu. Vyleštěný povrch materiálu je zrcadlově lesklý.
Podle požadavků zákazníka můžeme leštit vnější i vnitřní povrch svařenců.
Tuto finální povrchovou úpravu používáme velmi často pro výrobky určené pro zdravotnictví nebo potravinářství, a to z hygienických důvodů .

Elektrochemické leštění

Technické možnosti zařízení
Délka (m)Šířku (m)Výšku (m)
Elektrochemické leštění2.21.51.2

Tryskání povrchu abrazivem provádíme v komoře.
Velikost tryskaného obrobku nebo svařence je omezená do délky 3 m, šířky 1 m a výšky 1,6 m.

Tryskání

Technické možnosti zařízení
Délka (m)Šířku (m)Výšku (m)
Tryskání3.01.01.6

Hlavní přednosti žárového zinkování:

 • stálost povrchu vůči povětrnostním podmínkám
 • bez negativního vlivu na životní prostředí
 • životnost zinkovaných výrobků až 40 let

Žárové zinkování

Zinkovna ACO Industries má velmi nízký obsah olova na nazinkovaném zboží. Tuto hodnotu držíme pod úrovní 90 ppm olova. Příkladem, kde je nezbytné dodržet limit obsahu olova, jsou kovové prvky používané při stavbě dětských hřišť.

Technické možnosti zařízení
Délka (m)Šířku (m)Výšku (m)
Žárové zinkování4.01.11.8