Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries

Více než tři desítky ACO běžců se v sobotu zúčastnily již 4. ročníku HB půlmaratonu. I přes nepřízeň počasí se na start postavilo celkem 725 běžců. Ačkoliv jsme pro letošek nestáli na stupních vítězů, výsledky našich běžců jsou obdivuhodné. V kategorii štafet jsme obsadili krásné 4. místo.

Děkujeme za skvělou reprezentaci firmy!

V sobotu 23. září 2017 za sychravého podzimního počasí odstartoval další ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu a ACO Industries k.s. (jako generální partner závodu) u toho znovu nemohlo chybět.

Čtvrtého ročníku B:GROUP Havlíčkobrodského půlmaratonu se celkem zúčastnilo 725 běžců.

Hlavní závod běželo 264 závodníků (z toho 221 mužů a 43 žen), štafetový závod 32 týmů ve dvoučlenných štafetách, 29 týmů čtyřčlenných štafet a 27 firemních družstev.

Kapacita dětských závodů byla letos předem naplněna, celkem na trať vyběhlo 173 dětí.

Na místě jsme byli již od sedmé hodiny ranní, abychom zajistili pro naše závodníky kvalitní zázemí pro jejich výkony. V ACO stanu bylo již tradičně připraveno občerstvení formou ovocných talířů, posezení na lehátkách a hlavně skvělý masér pan Janáček z Havlíčkovy Borové a jeho maminka paní Janáčková, která naše sportovce „tejpovala.“

Jedenáctá hodina se nezadržitelně blížila a šlo se na to! Běžci na trať a fanoušci okolo.

Trasa závodu byla dlouhá 21,0975 km a ACO se v hojném počtu zúčastnilo hned v několika kategoriích:

Závod jednotlivců – 21,0975 km

Celý půlmaraton se z naší firmy rozhodlo zdolat 10 statečných mužů, a ačkoliv se neumístili na stupních vítězů, rozhodně si zaslouží náš velký obdiv!

Nejlépe se umístil Ondřej Petržilka z ACO Tábor s časem 1:40:58 a tím obsadil 78. místo.

Dvoučlenné štafety – 2 x 10,549 km

Do dvoučlenných štafet ACO vyslalo pouze dva týmy. jACO československý expres vyběhl v jiném složení, než bylo v plánu (Jarda Zych bohužel před závody onemocněl), ale přesto se ve složení Peter Koščák a Pavel Peňáz umístil na krásném 7. místě s celkovým časem 1:33:49. Dva náhradníci (Zdeněk Tlustoš + Ondřej Hrenic) doběhli na 11. místě s časem 1:40:59.

Čtyřčlenné firemní štafety – 4 x 5,275 km

ACO Drým tým, který v loňském roce stanul na stupních vítězů na druhém místě, se letos ve složení Pavel Fic, Maruška Palánová, Dana Kyselová a Vojta Staněk umístil na 8. místě s celkovým časem 1:43:51. Vojtovi Staňkovi nestačil jeden okruh, a proto se stal členem ještě jedné čtyřčlenné štafety jACO blázni. Společně s Ondrou Sobotou, Simčou Kopeckou a Františkem Šimkem získali bramborovou medaili s celkovým časem 1:40:12.

Štafeta ACO Boys (Pavel Ruta, Jirka Musil, Pavel Heřmánek a Petr Mátl) s časem 1:54:30 obsadila 18 místo.

Manželské páry tvořili štafetu Jen tak (Klára Jůdová, Ivana Glattová, Filip Glatt, Bohdan Jůda) a obsadily 20. místo s časem 1:56:05. Tým z našeho „domečku“ ve složení Kristýna Loužecká, Josef Halamka, Karel Švejda a Ríša Apelt se umístil na 23. místě s celkovým časem 2:06:17.