Republika slaví 100 let, ACO Industries k.s. čtvrt století

ACO Industries je již 25 let pevně spjato s městem Přibyslav. Založení firmy se datuje k 26. květnu 1993, a právě v tento den byl v letošním roce pro širokou veřejnost připraven ACO PŘIBYSLAVSKÝ BĚH 2018, kde oslavy výročí firmy vyvrcholily bohatým doprovodným programem.

Jednalo se již o druhý ročník neobvyklého půlmaratonu. ACO PŘIBYSLAVSKÝ BĚH je zajímavý především trasou, která vede po přibyslavské cyklostezce údolím řeky Sázavy. Kromě hlavního závodu jednotlivců v délce trasy 21,1 km se běžci mohli zúčastnit štafetových (4 x 5,275 km) a dětských závodů. Letošní novinkou byla dvoučlenná štafeta (2 x 10,5 km), pro kterou byla zajištěna autobusová doprava do Sázavy a zpět, kde byla předávka. Počasí nám opravdu přálo a pro běžce byly vysoké teploty opravdu vyčerpávající.

Závodu se zúčastnilo celkem 176 dospělých běžců, z toho:

82 jednotlivců (8 žen)

15 dvoučlenných štafet

16 čtyřčlenných štafet

Dětské závody byly obsazeny již půl hodiny před koncem prezentace.

Z řad našich zaměstnanců a jejich dětí byl o závody také rekordní zájem. Na náročnou trať jsme vyslali 12 jednotlivců, 30 běžců ve štafetách a 38 dětí. Výkony všech byly ohromující. Všem ACO běžcům děkujeme za úžasnou reprezentaci firmy a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším (nejenom) sportovním životě.

Více o závodu naleznete na www.pribyslavskybeh.cz.

Doprovodný program

V průběhu celého dne byl pro všechny návštěvníky připraven bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Hlavními hvězdami odpoledne (kromě závodníků) byli Železný Zekon a kapela Buty. Děti si mohly vyzkoušet spoustu drobných aktivit, jako např. výrobu odznaků, Mindball, malování na obličej, tetování, skákací hrad, bazének s míčky pro nejmenší, fotokoutek apod. Největší ohlas však v parném počasí vzbudil Aquazorbing a přístup do brouzdaliště. Pro všechny účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení v podobě řízků, klobás, párků v rohlíku, palačinek, piva a limonád.

ACO po dvou letech otevřelo své brány

Po dvou letech (z důvodu loňské výstavby haly Servis) se veřejnosti opět otevřeli brány ACO. Během dopoledne navštívilo naši firmu přes 500 zájemců o prohlídku. Původně jsme pro návštěvníky měli zajištěnu kyvadlovou dopravu ve formě výletního vláčku, ale bohužel v důsledku jeho technické poruchy jsme nakonec museli využít mikrobusu. Věříme, že na celkový dojem akce, to nemělo velký vliv.

V areálu firmy byli nachystáni "naši" motorkáři, kteří ochotně vozili všechny zájemce o projížďku a jak sami říkají, nezastavili se.

Hlavním tahákem byly samozřejmě prohlídky výroby, které skvěle zajistili naši kolegové na všech střediscích, a za to jim patří velký dík. Měli jsme se opravdu čím chlubit.

Podpořili jsme

Jako každý rok, ani letos nemohla na naší akci chybět charitativní činnost. V rámci dlouhodobé spolupráce s Dětským domovem v Humpolci byly pro veřejnost připraveny hned dvě dobročinné kavárny, které každoročně svědomitě zajišťuje naše kolegyně Irena Apeltová.

V loňském roce, kromě Dětského domova, naši zaměstnanci podpořili UNICEF výrobou a prodejem panenek pro podporu očkování dětí v rozvojových zemích. Ani letos jsme neopustili téma zdraví a v areálu běhu jsme umístili putovní kasičku novoměstské nemocnice.