Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


RedDot Award 2015

Cena RedDot Award, designový „Oscar“ pro ACO
Nové rošty chrání dámské podpatky a urychlí odtok srážkové vody

Nejprestižnější ocenění za funkční design Red Dot Award putuje do Přibyslavi za unikátní koncept odvodňovacích roštů, se kterými se běžně setkáváme na chodnících či parkovištích nebo kolem budov. V kategorii Městského designu a veřejných prostranství jsme získali cenu za nové řešení odvodňovacích roštů Linear U-Profile, které vzniklo přímo v přibyslavském výzkumném a vývojovém centru, a které navrhli čeští designéři.

Konstrukce roštů je bezpečná i tím, že mezery mezi jednotlivými profily ve tvaru U dosahují pouhých 8 mm, aby chránily dámské podpatky proti zachycení. Rošty jsou vybavené originálním fixačním systémem bez šroubů a splňují zátěžovou třídu pro pěší zóny, případně pro parkoviště osobních automobilů.

Nové rošty Linear U-Profile jsou chráněné dvěma evropskými patenty a vyrábíme je buď ze žárově zinkované oceli, nebo z nerezové oceli. Používají se k zakrytí prefabrikovaných liniových odvodňovacích žlabů v exteriérech mimo budovy nebo okolo budov.

Na vývoji roštů se podílel mezinárodní tým složený převážně z konstruktérů vývojového centra ACO Přibyslav. Nové rošty jsou mimořádné nejen svým designem a funkčností, ale při jejich výrobě byla použita celá řada revolučních postupů, zejména využití technologie mechanického lisování a zahýbání bez svařování. Tento výrobní postup šetří nejen náklady, ale rovněž přispívá ochraně ovzduší.