Návštěva prezidenta EHEDG

Knuth Lorenzen, prezident EHEDG, navštívil Přibyslav – sídlo vedení a výrobního závodu ACO Industries, jednoho z předních světových specialistů na odvodnění.

Během návštěvy, uskutečněné začátkem března pan Lorenzen absolvoval prohlídku výrobní a vývojové základny ACO, a také se zde setkal s nejvyššími představiteli ACO Čína, kteří pomáhají EHEDG v založení nové regionální sekce EHEDG v této zemi.

Jan Císek, generální ředitel společnosti ACO Industries k. s., říká: “EHEDG je neocenitelným zdrojem osvědčených postupů a pozitivním hybnou silou v potravinářském průmyslu. Návštěva Knutha Lorenzena a naše zapojení do zakládání regionální sekce EHEDG v Číně odráží sílu vztahu ACO s EHEDG i náš dlouhodobý závazek soustředit se na zlepšování hygienických standardů při zpracování potravin během všech jeho procesů. Těšíme se na podporu pana Lorenzena a jeho týmu v příštích měsících.”

ACO bylo prvním výrobcem odvodnění, který se stal členem EHEDG. Společnost také hrála klíčovou roli při vytváření dvou nových regionálních organizací EHEDG v Evropě a její technický ředitel je autorem kapitoly “Hygienický design podlahových odvodňovacích prvků”, kapitola ročenky EHEDG (2013/2014). V poslední době se ACO také podílelo na tvorbě metodického dokumentu EHEDG ‘Doc 44’ a ve spolupráci s dalšími odborníky z potravinářského průmyslu hrálo klíčovou roli v jeho vývoji.

Spolupráce společnosti s EHEDG je klíčovou součástí jeho filozofie HygieneFirst – přístupu k hygienickému designu odvodnění, který ztělesňuje závazek ACO ke zvyšování standardů v každé části hygienického procesu odvodnění od návrhu a instalace až po čištění a průběžnou údržbu.