Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


Tipy k přijímacímu řízení

Hledáte práci, která Vás bude bavit? Chcete se stát součástí týmu nadnárodní skupiny ACO? Stačí pár správných kroků k úspěšnému přijímacímu řízení.

1. Správně napsaný životopis neboli CV (Curriculum vitae)

Personalisté věnují jednomu životopisu jen málo času. Ne jinak je tomu u nás. Neznamená to však, že by nás potenciální uchazeč o práci nezajímal, ale že je již na první pohled zřejmé, jestli jde o člověka, kterého hledáme. Proto se vyvarujte nejběžnějším chybám!

  • Životopisem bez fotografie ztrácíte body hned na začátku. Vaše fotografie by měla být adekvátní vaší pracovní pozici, o kterou se ucházíte, proto si na ní dejte záležet.
  • CV není slohová práce, proto by text neměl přesáhnout délku dvou A4. Mnohem více nás zajímají Vaše pracovní zkušenosti, než základní škola, kterou jste vystudovali.
  • Pište chronologicky, začíná se současností a končí minulostí. Nejprve je nutné uvést název dokumentu Životopis nebo C. V., poté kontaktní údaje a jednou větou napsat, v jakém oboru a proč hledáte uplatnění.
  • CV musí být bez gramatických chyb. Pokud si nejste v rodném jazyce jistí, raději si to nechte před odesláním zkontrolovat. Nejsou přípustné žádné hovorové výrazy, zato je žádoucí odborná terminologie nebo zkratky, které jsou důkazem, že se v oboru vyznáte.
  • Průvodní dopis sice není povinností, přesto ho doporučujeme napsat. V dopise je vhodné uvést případnou praxi v oboru, kam směřujete a proč by si naše firma měla vybrat právě Vás.

2. Úspěšný přijímací pohovor

Rovnováha, respekt, odvaha – to jsou naše firemní hodnoty, které nabízíme a zároveň od Vás očekáváme.

  • Přijímací pohovor je zpravidla setkáním s naším personalistou, který trvá zhruba hodinu. Personalista se snaží zjistit co nejvíce o uchazeči a posoudit, jestli se na danou pozici hodí a zapadne do týmu. Dočkáte se otázek na konkrétní situace z profesního, v krajním případě osobního života. Dobré je působit jistě a sebevědomě. Oblečení zvolte dle zařazení pracovní pozice, o kterou se ucházíte. Doporučujeme formálnější charakter.
  • Zjistěte si co nejvíce informací o naší firmě a o pozici, na kterou se hlásíte. Je to možná k nevíře, ale i banální otázky tohoto typu spoustě uchazečů způsobují velké problémy.
Volné pozice