Rodinný podnik ACO

1780 se rozhodne kapitán plachetnice Otto Friedrich Ahlmann vybudovat kariéru na souši jako obchodník. To se ukáže jako úspěšný tah: jeho synové a vnuci se stávají bankéři a majitelé velkého obchodu se železářstvím působícím ve skandinávském regionu. Obchodní činnost Ahlmannovi rodiny se brzy zaměřuje na slévárnu Carlshütte založenou v Büdelsdorfu v roce 1827. Slévárna je první průmyslovou společností se sídlem ve Šlesvicko-Holštýnsku .

1931 přebírá Käte Ahlmann (1890-1963) vedení Carlshütte po náhlé smrti svého manžela Juliuse. Nechává společnost vzrůstat ve tváři mnoha výzev a stává se jednou z nejznámějších podnikajících žen své doby. Vedle jejích mnoha úspěchů, byla Käte Ahlmann zakládajícím členem a první prezidentkou Svazu německých podnikajících žen (VdU).

1946 zakládá Josef-Severin Ahlmann (1924-2006) svou novou společnost, ACO, po boku Carlshütte. Nejmladší syn Juliuse a Käte Ahlmann, začne podnikání výrobou betonových konstrukčních komponent a oken. První odvodňovací žlaby jsou přidány do výrobního programu v šedesátých letech dvacátého století a inovativní systém odvodňovací žlabů z polymer betonu ACO Drain®, byl uveden na trh v sedmdesátých letech minulého století.

Také v sedmdesátých letech expanduje ACO na trhy a zavádí společnosti mimo území Německa a to poprvé ve své historii. V raných osmdesátých letech minulého století Severin Ahlmann postupně převádí otěže svému synovci Hansi-Juliusi Ahlmannovi, během jehož vizionářského vedení ACO skupina zaznamenává významný růst, diverzifikaci a globalizaci.

Rodinný podnik ACO se pohybuje vpřed s příští generací: současnost a budoucnost ACO skupiny jsou reprezentovány Hansem - Juliusem Ahlmannem a jeho synem Iverem, který se oficiálně připojil k managementu spol. ACO Severin Ahlmann GmbH & Co. KG v roce 2012 jako vedoucí partner. Iver Ahlmann za tímto účelem přejímá korporátní odpovědnost a přenáší identitu ACO jako rodinný podnik do budoucnosti.

Více informací o historii rodu Ahlmannových a slévárně Carlshütte jsou uvedeny v knize Životopis Käte Ahlmann.