Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


Rodinný podnik ACO

1780 se rozhodne kapitán plachetnice Otto Friedrich Ahlmann vybudovat kariéru na souši jako obchodník. To se ukáže jako úspěšný tah: jeho synové a vnuci se stávají bankéři a majitelé velkého obchodu se železářstvím působícím ve skandinávském regionu. Obchodní činnost Ahlmannovi rodiny se brzy zaměřuje na slévárnu Carlshütte založenou v Büdelsdorfu v roce 1827. Slévárna je první průmyslovou společností se sídlem ve Šlesvicko-Holštýnsku .

1931 přebírá Käte Ahlmann (1890-1963) vedení Carlshütte po náhlé smrti svého manžela Juliuse. Nechává společnost vzrůstat ve tváři mnoha výzev a stává se jednou z nejznámějších podnikajících žen své doby. Vedle jejích mnoha úspěchů, byla Käte Ahlmann zakládajícím členem a první prezidentkou Svazu německých podnikajících žen (VdU).

1946 zakládá Josef-Severin Ahlmann (1924-2006) svou novou společnost, ACO, po boku Carlshütte. Nejmladší syn Juliuse a Käte Ahlmann, začne podnikání výrobou betonových konstrukčních komponent a oken. První odvodňovací žlaby jsou přidány do výrobního programu v šedesátých letech dvacátého století a inovativní systém odvodňovací žlabů z polymer betonu ACO Drain®, byl uveden na trh v sedmdesátých letech minulého století.

Také v sedmdesátých letech expanduje ACO na trhy a zavádí společnosti mimo území Německa a to poprvé ve své historii. V raných osmdesátých letech minulého století Severin Ahlmann postupně převádí otěže svému synovci Hansi-Juliusi Ahlmannovi, během jehož vizionářského vedení ACO skupina zaznamenává významný růst, diverzifikaci a globalizaci.

Rodinný podnik ACO se pohybuje vpřed s příští generací: současnost a budoucnost ACO skupiny jsou reprezentovány Hansem - Juliusem Ahlmannem a jeho synem Iverem, který se oficiálně připojil k managementu spol. ACO Severin Ahlmann GmbH & Co. KG v roce 2012 jako vedoucí partner. Iver Ahlmann za tímto účelem přejímá korporátní odpovědnost a přenáší identitu ACO jako rodinný podnik do budoucnosti.

Více informací o historii rodu Ahlmannových a slévárně Carlshütte jsou uvedeny v knize Životopis Käte Ahlmann.