Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


Ing. Lukáš Kaisler

Vizionář, který dokáže pro ACO využít každou příležitost

Na někdejšího jednatele společnosti ACO Lukáše Kaislera vzpomínají dodnes v Přibyslavi jako na vizionáře s velkým rozhledem, který pomohl jejich výrobkům prorazit do celého světa. Za jedenáct let jeho působení v čele firmy se počet zaměstnanců ACO Přibyslav více než zdvojnásobil a značně se také rozšířil výrobní program.

„Moje spolupráce se skupinou ACO se datuje do roku 1998. Tehdy společnost potřebovala jednatele, který by jim pomohl s prezentací firmy v zahraničí, rozšířil by spolupráci s ostatními výrobními závody v rámci skupiny ACO, pomohl s marketingem a kdo by taky uměl založit vlastní kompetence v oblasti výzkumu a vývoje. Do té doby byla totiž Přibyslav pouze výrobním závodem, o odbyt se s menšími či většími úspěchy starala mateřská firma v Německu,“ vzpomíná na první setkání s firmou ACO.

Nejdříve začal firmě otevírat nové trhy – v Anglii, Francii a Skandinávii, později i na Blízkém a Středním východě a v neposlední řadě také v Austrálii. Všude se dařilo vytvářet zájem o nerezové systémy především pro odvodňování do budov, a tak se tento výrobní program stal pro ACO jednou ze strategických priorit. „Naší výhodou bylo, že jsme byli schopni dodávat komplení řešení problému, částečně včetně projektové přípravy a dozoru při instalaci, zatímco konkurence nabízela jen jednotlivé komponenty,“ prozrazuje tajemství úspěchu.

S rozšiřováním obchodních aktivit se závod ACO v Přibyslavi neustále rozšiřoval. Několikanásobně se zvětšil provoz na výrobu nerezových součástí, pak zahájila provoz i nerezová mořírna a nakonec i linka žárového zinkování. „S tou jsme původně vůbec nepočítali, mysleli jsme si, že je v České republicedostatek zinkoven, s nimiž bychom mohli kooperovat. Jenže jsme narazili většinou na rozdílnou kvalitu jednotlivých žárových zinkoven. A tak když v Tübingenu hledali využití areálu po firmě Möck, získali jsme od tamního správce konkurzní podstaty linku na žárové zinkování a zprovoznili si ji sami.“

Nebyla to jediná příležitost, kterou Ing. Kaisler dokázal obratně využít. Podobně získal v roce 2000 technologii na odlévání velkých betonových nádrží, které se používají jako ekologické odlučovače tuků a ropných látek, a založil společnost ACO Passavant Concrete Separators ve Veselí nad Lužnicí, předchůdce dnešní společnosti ACO Industries Tábor, která vznikla z jeho iniciativy nedaleko odtud v Sezimově Ústí odkupem části areálu KOVOSVIT a zabývá se především výrobou plastových součástí odlučovačů a malých čistíren odpadních vod.

Několik let strávil Ing. Kaisler také budováním nových obchodních aktivit skupiny ACO v oblasti Blízkého východu a Indie, kde v roce 2006 otevřel obchodní společnost ACO Systems and Solutions Pvt. Ltd. v Bangalore s prodejní infrastrukturou na celém indickém subkontinentu. V současné době se v pražské centrále ACO Marine, dodávající vyspělé systémy na čištění a recyklaci odpadních vod pro nejkomplexnější civilní a vojenské námořní lodě, zabývá i možnostmi využití nových technologií především v oblasti nanovláken a nanočástic. O jeho nápadech ještě určitě hodně uslyšíme.