Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


Jitka Henzlová

Personalistka s velkým srdcem a nakažlivým smíchem

Pokud je ve firmě někdo, koho rozhodně všichni znají a kdo zná je, je to právě Jitka Henzlová z personálního oddělení. Jitka je zvláštní kombinací neutuchající energie, nápadů a empatie. To když vymýšlí elegantně jednoduché cesty, jak využít nevytížené pracovníky, zaplnit pracovní místo, zapojit kolegy do nejrůznějších aktivit.

Její pracovní začátky přitom nebyly vůbec snadné. Do společnosti ACO nastoupila před dvaceti lety z původního Agrostroje jako jedna z necelých sedmi desítek pracovníků, které si nový majitel vybral.

„Byla jsem krátce po mateřské dovolené a většinu lidí pracujících původně v Agrostroji jsme museli propustit. Vedení firmy mě požádalo, abych lidem rozdala výpovědi. Neřekli mi ale, že zaměstnanci nebyli informováni nadřízenými a výpověď pro ně byla překvapením. Bylo to velice nepříjemné, nic takového bych už nechtěla zažít. Lidé nechápali, že dělám jen svoji práci a někteří mi dokonce vyhrožovali, taky mi domů přišly nějaké anonymy. Později, když se ACO rozběhlo, tak jsme spoustu těch původních zaměstnanců Agrostroje zase znovu zaměstnali,” vzpomíná na začátek 90. let.

Od přijímacího pohovoru po výstupní materiály se Jitka stává součástí pracovního (a někdy i soukromého) života všech zaměstnanců. Neumí nikoho odmítnout bez pomoci, což má za následek hromady nikdy nevybraných přesčasových hodin. Přesto je stále pozitivní a rozčiluje ji snad jen nedbalost a lhostejnost. Zkrátka chcete-li poznat někoho, kdo žije firmou, umí pracovat s lidmi a nechává v práci kus srdce, u Jitky jste správně.