Michael Omes

Z kanceláře až na radnici

Ve svých zaměstnaneckých řadách má ACO i komunálního politika a bývalého místostarostu Přibyslavi. „Jsem patriot a rád pomáhám lidem, proto jsem z firmy na určité období odešel na radnici a věnoval se práci pro obyvatele Přibyslavi,“ říká Michael Omes.

Z této funkce měl přehled o tom, jakou má ACO pozici v regionu. „Je velké štěstí, že tu takovou firmu máme, protože je na ní navázána i spousta subdodavatelských subjektů,“ vysvětluje Michael Omes. Po dvou volebních obdobích si ale řekl, že kdyby se chtěl po dalších čtyřech letech vracet k práci, už by mu nejspíš v technologiích a profesi vůbec ujel vlak.

Než přišel do ACO, absolvoval střední průmyslovou školu a následně působil jako konstruktér ve firmě Žďas, kde se zaměřoval na lisovací nástroje pro automobilový průmysl. Když si v novinách přečetl inzerát o náboru zaměstnanců do ACO, tak ho samozřejmě zajímalo, jak společnost funguje. Šel se proto nezávazně zeptat.

„Tehdejší jednatel Jiří Haberle mi řekl, že by mě potřeboval a že se mám do týdne rozhodnout, jestli tu práci vezmu, nebo ne,“ vzpomíná Michael Omes. Řekl si, že změna je život, a po školení v mateřském sídle firmy ACO v Rendsburgu nastoupil jako konstruktér forem pro výrobu polymerbetonu. „Když se podívám zpětně, přechodu do ACO rozhodně nelituji,“ říká spokojeně.