Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Industries


Hana Ondráčková

Dobrý člověk, který žije mezi námi

Hanu Ondráčkovou najdete v účtárně. Do ACO přišla po mateřské dovolené na podzim roku 1997 jako brigádnice, ale protože se osvědčila, hned po měsíci dostala nabídku, aby zůstala nastálo. „Od první chvíle si mě získalo velice přátelské prostředí, které jsem zde objevila. A i když se za ta léta firma značně změnila a rozrostla, na té atmosféře se z mého pohledu vůbec nic nezměnilo,” říká.

„Ve většině firem jsou účetní ostatními považováni za jakýsi otravný hmyz, protože pořád něco striktně vyžadují. My se snažíme naopak lidem vycházet maximálně vstříc, poradit jim a pomoci, takže se za námi nemusí nikdo bát přijít. Lidé se tady dobře znají nejen z práce, ale taky díky nejrůznějším sportovním, kulturním a společenským akcím, které se ve firmě ACO pravidelně pořádají.”

Při práci v účtárně stihla Hana Ondráčková ještě vystudovat vysokou školu. Na Masarykově univerzitě v Brně získala titul bakaláře v oboru psychologie, ale o tom, že by odešla z ACO a věnovala se jiné práci, nikdy neuvažovala. „Mám to tady moc ráda, pochybuji, že bych takové lidi někde jinde našla,” říká přesvědčivě. Aby využila svoje odborné znalosti, přihlásila se před dvěma lety jako dobrovolnice do občanského sdružení Beruška HB v Havlíčkově Brodě, které se stará o děti z dětského domova v Humpolci. Nejdříve od ACO získala sponzorský příspěvek na rekreační pobyt dětí z domova v Jizbicích, jehož se sama taky zúčastnila, později začala do Humpolce za dětmi pravidelně dojíždět.

S kolegyní Irenou Apeltovou si dokonce zažádaly o hostitelskou péči, která jim umožňuje brát si děti z domova na víkendy domů. Loni před Vánoci uspořádaly vánoční strom se sbírkou dárků pro děti. Oslovily tím ostatní zaměstnance firmy ACO. „Vysvětlily jsme, že dětem bude stačit nějaká drobnost, hračka, pastelky a byly jsme úplně zaskočené tím, co se spustilo. Lidé nám nosili opravdu drahé dárky, běžně dávali pět set i tisíc korun. Sbírka měla obrovský úspěch a jen mě utvrdila v přesvědčení, že zdejší lidé mají dobré srdce.” Vánocemi spolupráce s dětským domovem v Humpolci neskončila, obě už vymýšlí další akce na letošní léto.