Historie ACO Industries Tábor s.r.o.

Firma ACO Industries Tábor s.r.o. vznikla transformací z původní firmy ACO Passavant Concrete Separators s.r.o. se sídlem ve Veselí nad Lužnicí, která se od svého založení v roce 2001 zabývala výrobou zařízení pro čištění povrchových nebo odpadních vod s obsahem tuků, nebo ropných látek.

V roce 2007 ACO zakoupilo pozemky s výrobními a skladovacími halami v Sezimově Ústí a v průběhu roku došlo k přestěhování výroby plastových nádrží a polotovarů z mateřského závodu v Přibyslavi.

Od této doby dochází k postupnému rozšiřování výrobního programu a investování do nových technologií jako v případě rotačního odlévání plastů (rotomoulding) v roce 2013.

Tím došlo k dalšímu rozšíření výrobního portfolia o velkoprůtokové žlaby určené pro odvodnění zpevněných povrchových ploch. Ve stejné době došlo k ukončení výroby v betonárně ve Veselí nad Lužnicí a jejím přesunutím do sesterské společnosti v Německu. Zkušenosti s výrobou betonu byly využity o 2 roky později, kdy byla navázána spolupráce s betonárnou v maďarském Szentendre, ze které dodáváme výrobky do jihovýchodní Evropy.

K dalšímu rozšíření výroby došlo v roce 2016, kdy byla zavedena výroba sklolaminátových nádrží.

V současnosti firma zaměstnává téměř 90 lidí a má k dispozici více než 7000 m² výrobních a skladovacích ploch s portálovými jeřáby. Její hlavní náplní je výroba odlučovačů tuků a ropných látek z plastových, sklolaminátových a betonových materiálů.